Ta strona używa plików cookies, dzięki którym nasz serwis może lepiej dostosowywać się do Państwa potrzeb. Tutaj możecie Państwo dowiedzieć się więcej
Jeśli chcieliby Państwo wyłączyć cookies, należy zapoznać się z instrukcją jak tego dokonać w przeglądarce, której Państwo używająAkceptuję

Twoja strefa

Witamy w "Twojej strefie". Za pomocą krótkiego formularza możesz sugerować tematy artykułów, które z Twojego punktu widzenia są ważne dla tematyki naszego portalu.

Napisz do nas
Wyszukiwarka

Wpisz szukaną frazę i znajdź interesujący Cię artykuł jak najszybciej.

Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby na bieżąco otrzymywać informacje od Alae.

Znajdź nas na: Facebook NK
Wybierz rozmiar czcionki: - 0 +

Prawo / Finanse

Jakie ulgi przysługują seniorom?
18-11-2012
Jakie ulgi przysługują seniorom?

Zgodnie z różnymi regulacjami ludziom przysługują wszelkiego rodzaju zniżki i ulgi. Mogą one wynikać np. ze statusu osoby (rencista, emeryt, student, uczeń, itp.), stanu zdrowia (niepełnosprawni), wieku (np. dzieci do lat 5, starsi powyżej 65 roku życia), itp. Na jakie zniżki mogą zatem liczy osoby starsze?

Dziedziczenie mieszkania
20-08-2012
Dziedziczenie mieszkania

W relacjach rodzic – dziecko normalną sprawą jest kwestia dziedziczenia. Dosyć często zdarza się, że przedmiotem dziedziczenia jest mieszkanie lub inna nieruchomość. Co się z tym wiąże? Z jakimi problemami możemy się spotkać? Jak stosunkuje się do tego prawo? Są to niektóre z wielu zagadnień, z którymi spotykają się osoby dziedziczące.