Ta strona używa plików cookies, dzięki którym nasz serwis może lepiej dostosowywać się do Państwa potrzeb. Tutaj możecie Państwo dowiedzieć się więcej
Jeśli chcieliby Państwo wyłączyć cookies, należy zapoznać się z instrukcją jak tego dokonać w przeglądarce, której Państwo używająAkceptuję

Twoja strefa

Witamy w "Twojej strefie". Za pomocą krótkiego formularza możesz sugerować tematy artykułów, które z Twojego punktu widzenia są ważne dla tematyki naszego portalu.

Napisz do nas
Wyszukiwarka

Wpisz szukaną frazę i znajdź interesujący Cię artykuł jak najszybciej.

Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby na bieżąco otrzymywać informacje od Alae.

Znajdź nas na: Facebook NK
Wybierz rozmiar czcionki: - 0 +

Artykuły promowane

Aparat słuchowy – jeden czy dwa?
 Aparat słuchowy – jeden czy dwa?

Doktor Ryszard Mikołajewski, odpowiada na nasze pytania dotyczące problemu niedosłuchu. 

 

Około 500 milionów ludzi na całym świecie cierpi w wyniku ubytku słuchu. Problem najczęściej dotyka osoby starsze, skutecznie utrudniając im funkcjonowanie w stale pędzącym świecie, przeszkadzając w codziennej komunikacji oraz narażając na bolesne uczucie wstydu.

 

 

Dziedziczenie mieszkania
Dziedziczenie mieszkania

W relacjach rodzic – dziecko normalną sprawą jest kwestia dziedziczenia. Dosyć często zdarza się, że przedmiotem dziedziczenia jest mieszkanie lub inna nieruchomość. Co się z tym wiąże? Z jakimi problemami możemy się spotkać? Jak stosunkuje się do tego prawo? Są to niektóre z wielu zagadnień, z którymi spotykają się osoby dziedziczące.

Babciu, dziadku co Ci jest?
Babciu, dziadku co Ci jest?

Jak rozmawiać z dziećmi o chorujących dziadkach.

 

Dzieciom bardzo trudno jest wyjaśnić pewne sytuacje , a już w szczególności te ciężkie. Jednak rozmowa może mieć kluczowy wpływ na to jak dzieci będą się zachowywać w powstałej sytuacji i jak będą się z nią czuć. To moment ważny dla dzieci jak i dla dziadków.

Nordic walking - sport dla seniorów
Nordic walking - sport dla seniorów

Starość bardzo często nie pozwala nam na bieganie czy ściganie się na rowerach. Na szczęście nie oznacza to jednak, że całkowicie pozbawia nas ona możliwości aktywnego spędzania czasu. Zawsze pozostaje nam możliwość chodzenia, które może być równie przyjemne, pożyteczne oraz zdrowe. Wystarczy tylko wiedzieć jak chodzić i w jaki sposób przygotować się do takich „wypraw”.

Choroby wieku podeszłego...
Choroby wieku podeszłego...

...które najczęściej dotykają seniorów.

 

 

Czasu nie da się oszukać i niestety każda osoba starsza narażona jest na pewne schorzenia wieku podeszłego. Chorobę nie zawsze można powstrzymać, ale szansę na to są znacznie większe pod warunkiem wczesnego zauważenia jej niepokojących objawów. Oto trzy najczęściej występujące schorzenia u osób starszych.